Художня ковка металу
16.01.2023 182

Художня ковка або художнє кування – це обробка металу, при якій металеві вироби набувають художньої цінності.

Кування металу – це процес, під час якого метал формується за допомогою сил стиснення. Зусилля здійснюється за допомогою ударів молотком, пресування або кочення.

«Залізо загартовується в холодній воді, щоб засяяти в полум’ї»

Ще в давнину ковалі вважалися шанованими людьми і дуже цінувалися. Історія художнього кування бере свій початок у давніх кельтів. Популярність ковалів у давнину очевидна, нескінченні війни та битви. Потрібна була зброя, обладунки. Ці часи минули і тепер художнє кування стало декоративною окрасою будинків та квартир.

З 2004 року ТОВ «Гефест-М» займається обробкою металу. Майстри-ковалі ТОВ «Гефест-М» роблять усю роботу вручну. Ковалі освоїли методи холодного та гарячого кування.

Виготовлені вручну вироби прикрашають будинки. Ми робимо паркани та огородження, хвіртки, сходи та перила, балкони та навіси. Виготовляємо елементи інтер’єру: люстри, лави, табурети, стільці, журнальні столики.

Ковалі ТОВ «Гефест-М» освоїли різні види художнього кування: карбування, гаряче та холодне кування, вибивання. Виготовимо вироби будь-якої складності.

Компанія «Гефест – М» виготовляє різноманітні ковані вироби, які можуть прикрасити та перетворити будь-яку будівлю чи фасад візерунками, формами та орнаментом. Сучасні, красиві і довговічні, ковані вироби завжди виглядають величніше і модніше за своїх побратимів з металу. Будівельна компанія «Гефест – М» Київ пропонує унікальні ковані вироби, які безумовно доповнюють інтер’єр та екстер’єр будь-якого ресторану, офісу та затишного заміського будинку.

Дизайнери ТОВ «Гефест – М» Київ можуть запропонувати для замовників власні ескізи кованих воріт, ґрат та багато іншого. Можливе виготовлення кованих виробів за ескізом замовника.

Існує ряд процесів кування – холодне кування та гаряче кування, які класифікуються за температурою металу, який обробляється.

Кування є одним із найважливіших процесів металообробки в металообробній промисловості. Це особливо важливо в металургійній промисловості та розглядається як величезне джерело продуктивності.

Що таке процес кування металу?

Вибираючи вид ковки, покупці мають великий список варіантів виробництва металевої деталі. Зробити правильний вибір може бути складно, оскільки кожна техніка має різні плюси та мінуси, пов’язані з витратами та логістикою.

Однак вибір методу кування дає безліч унікальних переваг, недоступних будь-якому іншому вибору.

Що стосується ціни та загальної якості, то кування металу приносить найбільшу цінність. Ця ідея звучить подвійно, коли для застосування потрібні максимальна міцність деталей, спеціальні розміри та критичні характеристики продуктивності.

Ось деякі з найбільш поширених методів, які використовуються:

  • Закрите штампування
  • Відкрите штампування
  • Холодне кування
  • Екструзія
  • Кування рулонів

Найпоширенішими процесами кування металу є відкрите кування, закрите кування та вальцьове кування.

Що таке відкрите кування?

У відкритому куванні нагріті металеві деталі формуються між верхньою матрицею, прикріпленою до штока, і нижньою матрицею, прикріпленою до балки, ковадла або молота. При відкритому куванні метал ніколи повністю не обмежений або стриманий у штампах.

Як правило, температури коливаються від 260°С до 1300°С, відповідні температури застосовуються під час роботи з металевими частинами. Після того, як метал був належним чином нагрітий, виконується складне кування або пресування заготовки, щоб поступово надати металу бажану форму.

Як правило, відкритий процес кування використовується для виготовлення більших деталей простішої форми, таких як прутки, кільця та пустотини.

Що таке закрите кування?

Закрите кування штампу переміщує штампи назустріч один одному, покриваючи заготовку повністю або частково. Існує нагріта сировина, яка наближається до форми/розміру остаточної кованої частини, і поміщається в нижню форму.

Цей процес працює шляхом включення форми поковки у верхню чи нижню матрицю як негативне зображення. Після того, як процес починається, вплив верхньої матриці на металевий матеріал формує його у необхідну ковану форму.

Цей процес можна використовувати для виготовлення деталей розміром від кількох унцій до 30 000 кг.

Основне ковальське обладнання

Молотки

Молоток, або молот, є інструментом, який найчастіше асоціюється з куванням. Незалежно від того, чи це ручний молоток, чи масивний механічний молоток, інструмент використовується для повторних ударів по металу, щоб деформувати його.

Преси

Преси використовують механічний або гідравлічний тиск для безперервного тиску на штампи для кування. Таке обладнання вимагає 50 000 тонн рушійної сили для вертикального видавлювання металу в порожнини матриці з контрольованим високим тиском. Замість постійного удару по металу, щоб деформувати його, метал повільно вдавлюється в матриці.

Як кування зміцнює метал?

Порівняно з іншими методами виробництва, відомо, що кування металу надає металу надміцні властивості. Під час нагрівання та пресування металу дрібні тріщини закладаються, а порожні місця в металі закриваються.

Крім того, процес гарячого кування розщеплює будь-які домішки в металі та перерозподіляє такий матеріал по металевій конструкції. Це призводить до значного зменшення включень у кованій частині. Включення — це складні матеріали, вбудовані в сталь протягом усього виробництва, що спричиняє точки напруги у виробі.

Незважаючи на те, що домішки слід контролювати під час початкового процесу лиття, цей процес додатково очищає метал.

Іншим способом кування зміцнює метал, змінюючи його зернисту структуру. Це пов’язано з потоком зерна матеріалу під час його деформації. Як і в інших процесах формування, можна створити сприятливу зернисту структуру, що зробить кований метал більш міцним.

Для яких виробів потрібен кований метал?

Процес кування є неймовірно універсальним і може бути застосований до чого завгодно: від невеликих деталей, вимірюваних у дюймах, до компонентів вагою до 350 000 кг.

Конструкційними елементами можуть бути ковані вироби:

Критичні частини літака: шасі, вали для реактивних двигунів, турбіни
Транспортне обладнання: колінчасті вали, важелі, шестерні, шатуни.
Крім того, кування використовується для зміцнення ручних інструментів (наприклад, долот, заклепок, гвинтів і болтів).

Який метал найкращий для кування?

Можна кувати будь-який метал, але є певні метали та сплави, які краще підходять для різних застосувань.
Найчастіше кують такі типи металів:
Вуглецева, легована та нержавіюча сталь.
Виключно тверді інструментальні сталі.
Алюміній.
Титан.
Латунь, мідь та інші.

Стаття була корисною? Пишіть коментарі!
Рекомендуйте Вашим друзям!