Різновиди автомобільних навісів та способи їх виготовлення
21.01.2023 164

Навіс для автомобіля – найпростіша споруда для паркування транспортного засобу на прибудинковій ділянці

Функцією автомобільного навісу є захист машини від опадів та прямих сонячних променів.
Такі конструкції найчастіше встановлюють на дачах, коли облаштування повноцінного гаража є недоцільним. Але навіть якщо гараж у заміському будинку є, автомобільний навіс не буде зайвим. Його можна використовувати як короткочасну стоянку під іншу машину, наприклад, родичів, що приїхали.
Компанія “Гефест-М” пропонує для своїх замовників відмінне рішення – автомобільний навіс. Ми виготовляємо та встановлюємо якісні та сучасні моделі автомобільних навісів за індивідіуальним замовленням. В галузі виготовлення автомобільних навісів та металоконструкцій маємо величезний досвід, висока майстерність спеціалістів та сучасне обладнання дозволяє нам виготовляти для вас вироби будь-якої складності, розмірів, форми.

Різновиди автомобільних навісів

Усього можна виділити 2 основних видів стаціонарних автонавісів:

Автонавіс прибудований до будинку
Це найпростіший та економічний варіант. Стовпи встановлюються лише з одного боку, з іншого – дах фіксується до конструктивних елементів будівлі.

Автомобільний навіс стоїть окремо
Для встановлення автонавісу доведеться вкопувати не менше чотирьох опор. Переваги такої конструкції в тому, що її можна розмістити у будь-якому зручному місці ділянки. Найчастіше їх встановлюють впритул до паркану. У цьому випадку огорожа забезпечує додатковий бічний захист з одного або двох сторін.

Крім цього, є мобільні автонавіси
По суті, конструкція є тентом, закріпленим на легкому швидкорозбірному каркасі з металевих або ПВХ трубок. Такий “автонамет” легко розібрати, зібрати на новому місці, перевезти, прибрати на зберігання. Мобільні навіси можна розглядати як тимчасове укриття для машини, якщо будівництво капітальної споруди затяглося.
Автомобільні навіси відрізняються габаритами, конфігурацією покрівлі, матеріалами.
Вибір типу споруди залежить від розмірів та форми ділянки, розташування будівлі, зручності під’їзду, частоти користування та інших факторів.

Розміри

Навіси для автомобілів мають висоту 2,2-2,5 м. У найнижчому місці дах не повинен опускатися нижче 2 м. Але й будувати надто високі конструкції автонавісів не варто: у цьому випадку на машину потраплятимуть опади, що задуваються вітром.

Довжина та ширина паркувального місця залежить від габаритів транспортного засобу. Автонавіс повинен захищати від дощу як сам транспортний засіб, так і людей, які виходять з неї, забирають речі з багажника, виконують роботи під капотом.

Якщо на майданчику планується встановлювати дві машини, то розрахункова відстань між їх дзеркалами заднього виду має становити не менше 0,5 м. Орієнтовні розміри автонавісу для одного легкового автомобіля складають 6х3 м, для двох – 6х5 м, мікроавтобуса – 6,5х3,5 м .

Конфігурація даху:

Покриття автомобільного навісу може мати різну форму. Це визначається як особливостями розміщення споруди, і покрівельними матеріалами.

Односхилий автонавіс

Односхилий дах – найпростіший у зведенні. Її досить швидко може встановити людина, яка не володіє професійними вміннями. Плюсом є і мінімальна витрата матеріалів. Часто такими дахами облаштовують автонавіси, прибудовані до будівлі або розташовані біля високої огорожі. Покрівля автонавісу непогано відводить воду та протистоїть вітровим навантаженням. Кут нахилу ската автонавісу становить близько 30 °.

Двосхилий автонавіс

Двосхилий дах автонавісу має більш складну конструкцію ніж односхилий. Її зведення вимагає проведення розрахунків та володіння певними будівельними навичками. Такий дах автонавісу забезпечує захист від вітру з обох боків, і влаштовується на навісах, що окремо стоять.

Арочний автонавіс

Для облаштування арочного даху автонавісу використовують гнучкий покрівельний матеріал, яким обшивається дугоподібний каркас. Конструкція має підвищену жорсткість, забезпечує швидке відведення дощової води та гарну вентиляцію.

Напіварочний автонавіс

Конструкцію в піварки використовують для автонавісів, прибудованих до будівлі.
Існують і складніші форми дахів, наприклад, багатосхильні або каскадні.

Вам потрібно автомобільний навіс, щоб захистити авто?
Будь-ласка, звертайтеся! Жміть на ссилку, щоб замовити автомобільний навіс та узнати більше про автонавіси від ТОВ «Гефест-М».

Стаття була корисною? Пишіть коментарі!
Рекомендуйте Вашим друзям!